STRONA GŁÓWNA/ PROGRAM

Program

Program przedszkola Blossom opiera się na 5 filarach. Są nimi: sztuka, język angielski, aktywność fizyczna, kontakt z naturą, ekologiczna kuchnia. Realizujemy podstawę programową MEN w ramach naszego autorskiego programu.

5 filarów programu Przedszkola Blossom

Sztuka

Program edukacji artystycznej jest filarem naszej aktywności. Dzieci kochają prace plastyczne. W naszym przedszkolu są one elementem codziennych aktywności. Dzieci pracują z przeróżnymi materiałami: farbami akrylowymi, pastelowymi, kredą, węglem, markerami, pisakami, gliną, piaskiem i szeregiem innych naturalnych materiałów, a także tych pobudzających zmysły. W zabawie przekazujemy też dzieciom wiedzę o sztuce, artystach, prądach i epokach w sztuce. Dzieci pracują w bardzo swobodnej atmosferze, liczy się proces tworzenia i radość z nim związana bardziej, niż efekt finalny. Prace dzieci są zawsze eksponowane w przedszkolu oraz na profilu przedszkola na Facebooku. Kontakt ze sztuką to także kontakt z muzyką – w każdej formie. Śpiewamy, bębnimy, uprawiamy muzykoterapię, gramy na instrumentach, tańczymy. Wprowadzamy drobne elementy teorii muzyki. Uwrażliwiamy dzieci na dźwięki i muzykę. Organizujemy też dla nich ciekawe warsztaty zapraszając ciekawych gości – artystów warszawskich – muzyków, malarzy, grafików, pisarzy. Organizujemy wyjścia do teatru, muzeów, pracowni artystycznych lub one przyjeżdżają do nas.

Język

Blossom to przedszkole anglojęzyczne, co oznacza, że na co dzień porozumiewamy się po angielsku. Na początkowym etapie dzieci polskojęzyczne intensywnie uczą się codziennego słownictwa, by móc się sprawnie komunikować w podstawowych dla nich sprawach. Każda grupa prowadzona jest przez doświadczonego wychowawcę anglojęzycznego (native speaker) wspomaganego przez polskiego nauczyciela mówiącego biegle po angielsku. Dzieci chłoną język jak gąbka, więc taka codzienna ekspozycja w naturalny, niewymuszony sposób uczy ich języka. Na tym etapie (do zerówki) dzieci nie mają formalnych zajęć z języka, tj. nie uczą się pisać ani czytać – po prostu słuchają i powoli zaczynają mówić. Uczą się języka w taki sam sposób, jak uczyły się swojego ojczystego języka. Poszerzamy sukcesywnie ich słownictwo poprzez zabawy, gry, ale ten proces odbywa się zupełnie naturalnie. W wielu lat 6-7 dzieci będą gotowe do podjęcia nauki w szkołach anglojęzycznych. Podstawę programową MEN realizujemy w języku polskim po to, by dzieci, których rodzice zdecydują się kontynuować naukę w szkole polskiej były do niej właściwie przygotowane.

Natura

We współczesnym świecie, zdominowanym przez technologię, spędzamy coraz mniej czasu w kontakcie z naturą, zapominając o tym, jak bardzo to jest nam potrzebne. Dzieci uczą się świata poprzez kontakt z naturą. Objaśniamy im ją na co dzień – uczymy o cyklach życia zwierząt, roślin, o porach roku, a nawet o efekcie cieplarnianym i o tym, jak dbać o środowisko naturalne. Odwiedza nas regularnie Igor Siedlecki, doktorant, biolog, który prowadzi Klub Przyrodnika i zaraża dzieci pasją i miłością do natury. Naszą willę otacza rozległy ogród z placem zabaw oraz boiskiem do gry. więc dzieci, mogą przy sprzyjających warunkach spędzać dużo czasu w ogrodzie. W okolicy mamy też Ogród Jordanowski, Park Szczęśliwicki oraz Pole Mokotowie, które regularnie odwiedzamy.  Staramy się, aby min. 60 min codziennie dzieci spędzały na dworze.

Aktywność fizyczna

Dla dzieci w wieku przedszkolnym aktywność fizyczna jest równie ważna, co rozwój społeczny i emocjonalny. Dzieci potrzebują ruchu, w szczególności na powietrzu dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Dlatego w naszym przedszkolu, codziennie mają minimum 1 godzinę zajęć fizycznych, w zależności od pogody na wolnym powietrzu lub w sali gimnastycznej. Są to zajęcia rytmiczno-muzyczne, joga, judo, czy też zabawy na naszym placu zabaw czy boisku sportowym.  Staramy się też przeplatać te bardziej statyczne aktywności zabawą w ruchu.

Kuchnia ekologiczna

W przedszkolu Blosssom mamy własną kuchnię. Nasza szefowa kuchni Julia Trębska przygotowuje w niej wyłącznie zdrowe posiłki, przygotowywane z ekologicznych produktów, dostarczanych przez starannie wyselekcjonowanych, certyfikowanych dostawców. Dieta dzieci jest zbilansowana przez naszego szefa kuchni. Serwujemy dzieciom superfoods, ale też domowy placek drożdżowy. Unikamy cukru, nie serwujemy soków. Dzieci dostają cztery posiłki: śniadanie, lekkie drugie śniadanie, obiad – zupa i danie główne, podwieczorek. Jeśli dzieci są głodne, dostępne są zawsze zdrowe przekąski lub drobne kanapki. Do picia w każdej sali jest woda.

SZTUKA * JĘZYK * KONTAKT Z NATURĄ * AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA * KUCHNIA EKOLOGICZNA

twarz dziewczynki pomalowana farbami

Założenia

WIĘCEJ
ben-white-128604 śmiejący się chłopiec

Zapisy

WIĘCEJ