O nas

W ramach naszej placówki prowadzimy także opiekę dzienną w języku angielskim nad dziećmi w wieku od 1,5 do 2,5. Nasze miejsce jest częścią artystycznego przedszkola Blossom a edukacja w nim prowadzona odzwierciedla założenia edukacyjne przedszkola Blossom.

W Blossom zapewniamy bezpieczne, ciepłe środowisko, tworząc dla dzieci optymalne środowisko do rozwoju i nauki. Traktujemy dzieci z szacunkiem uwzględniając ich różnorodne potrzeby. Rozwijamy ich kreatywność, umiejętności społeczne i emocjonalne. W naszym programie ważne miejsce ma rozwój mowy poprzez czytanie na głos, śpiewanie. zabawy w kręgu. Dbamy o poprawność wysławiania się i nie używamy przesadnych zdrobnień. Prowadzimy też zajęcia muzyczne – tańce i pieśni ludowe, improwizacje.

Centralne miejsce zajmują zajęcia plastyczne – rysowanie, malowanie, lepienie – dajemy tu dzieciom dużo swobody starając się wzmacniać ich wrodzoną kreatywność i ciekawość świata.  Aby rozwijać w dzieciach poczucie estetyki, otaczamy je niebanalnym otoczeniem. Unikamy we wnętrzach krzykliwej kolorystyki, by nie dostarczać dzieciom nadmiernej ilości bodźców. Wierzymy, że poczucie estetyki kształtuje się od najmłodszych lat. W Blossom pracujemy głównie z naturalnymi materiałami – ograniczamy kontakt dzieci z plastikiem.

Ważną rolę w planie dnia odgrywa aktywność fizyczna – dzieci wychodzą na dwór codziennie (na własny plac zabaw lub na spacer) na min. 60 minut jeśli tylko pogoda na to pozwala. Jeśli nie ma takiej możliwości, zapewniamy im zajęcia ruchowe w sali.

Główne założenia

Program

W programie Blossom znajdują się:
-zajęcia plastyczne (codziennie)
-lekcje muzyki tradycyjnej, lekcje umuzykalniania, art atelier
-język angielski (jako język codziennej komunikacji)
-zajęcia ruchowe (wf)

Bezpieczeństwo

W Blossom bezpieczeństwo dzieci jest kluczowe. Oto jego elementy:
-budynek spełnia wymogi PPOŻ (droga ewakuacji, czujki dymowe, system przeciwpożarowy) oraz Sanepidu
-wszystkie farby i tapety mają odpowiednie atesty
-wszystkie zabawki, meble oraz plac zabaw są atestowane
-wszystkie sale zaopatrzone są w oczyszczacze powietrza z filtrem antyalergicznym i antysmogowym

Kuchnia Ekologiczna

W Blossom mamy własną kuchnię. Przygotowujemy w niej wyłącznie zdrowe posiłki, przygotowywane z ekologicznych produktów, dostarczanych przez starannie wyselekcjonowanych, certyfikowanych dostawców. Dieta dzieci jest zbilansowana przez naszego szefa kuchni. Serwujemy dzieciom superfoods, ale też domowy placek drożdżowy. Nie serwujemy dań gotowych ani żywności przetworzonej. Unikamy cukru, nie serwujemy soków. Dzieci dostają cztery posiłki: śniadanie, lekkie drugie śniadanie, obiad – zupa i danie główne, podwieczorek. Jeśli dzieci są głodne, dostępne są zawsze zdrowe przekąski lub drobne kanapki. Do picia w każdej sali jest woda.

Cennik opieki dziennej

 • Czesne: 4100 zł miesięcznie – 8:00 – 18:00 z wyżywieniem (5 posiłków)
 • Czesne 3200zł miesięcznie – 8:00 – 14.00 z wyżywieniem (dot. pierwszych trzech miesięcy umowy)
 • Wpisowe: 1950zł
 • Godziny otwarcia: 8.00 – 18.00
  Możliwe jest otwarcie placówki przed godz. 8:00 i po 18:00 za dodatkową opłatą
 • Placówka otwarta jest cały rok z 2-tygodniową przerwą letnią
 • 5 posiłków ekologicznych (własna kuchnia)
 • Wszystkie aktywności (zajęcia plastyczne, muzyczne, fizyczne oraz cotygodniowe warsztaty)
 • Każda grupa ma min. 3 nauczycieli (1 nauczyciel na maks. 5 dzieci)
 • Opieka psychologiczna
 • Przyjmujemy wyłącznie dzieci zaszczepione (obowiązkowe szczepienia w Polsce).

Skontaktuj się z Nami!